O nás

Dechová hudba Mrákotinka

Dechová hudba Mrákotinka vznikla na konci roku 2012 v obci Mrákotín. Její obsazení je složeno ze studentů hudebních konzervatoří a dalších kvalitních hudebníků.

Repertoár dechové hudby je tvořen klasickou českou a moravskou dechovkou.  Zvláštní a zcela osobitý hudební styl dechové hudby Mrákotinky vychází především z moravského a českého folklóru a spojuje v sobě klasickou a lidovou hudbu. Výsledkem je hudební produkce využitelná k širokému spektru příležitostí – koncertní, taneční, pochodové, promenádní, ale také smuteční.

Naším současným cílem je představit dechovou hudbu Mrákotinku široké veřejnosti a zároveň tak přispět kulturní scéně nejen našeho regionu.

Obec Mrákotín

Jak již název vypovídá, dechová hudba Mrákotinka je úzce spjata s malebnou východočeskou vesničkou Mrákotín, ležící v okrese Chrudim, kraje pardubického. Obec Mrákotín se pyšní rozsáhlými lesy, zatopenými lomy, úrodnými poli, dále barokní zvoničkou a celou řadou dalších ruralistických krás.

Mrákotín (1)

Díky štědrosti obce Mrákotín a faktu, že je rodištěm kapelníka a několika dalších členů dechové hudby, vzniklo právě zde v roce 2012 pevné zázemí našeho uskupení, které také podle této obce získalo svůj název.